mnie nie widać! yay!

sobota, 14 stycznia 2017

Biedronkowe Teorie#22 Dlaczego Adrien uczy się chińskiego?


Po bardzo długiej przerwie, niemalże miesięcznej, blog wraca do życia! A przynajmniej pragnę,by tak się stało. Na całe szczęście skończył się już czas pełen sprawdzianów i mam chwilę na krótki post, w którym poruszę temat dość...niecodzienny? Może dla niektórych to dziwne, no bo przecież po co nam wiedzieć dlaczego Adrien uczy się chińskiego? Chce to się uczy i tyle. Ale czy na pewno?


W odcinku z Volpiną, ostatnim odcinku sezonu pierwszego mieliśmy okazję dowiedzieć się masy rzeczy, co wiąże się też z dużą masą teorii na ich temat. Pamiętacie, jak Plagg otworzył sejf Pana Agreste? W środku była nie tylko książka mistrza Fu, ale również bilet i książka związana z Tybetem.
Żeby to wszystko sobie poukładać, trzeba zadać sobie pytanie: gdzie znajduje się Tybet?


Oczywiście, że w Chinach. ( Co prawda, kwestia sporna...)


No dobrze, ale w takim razie po co książka z Tybetem i bilet znajdują się w sejfie?
Co jeśli Pani Agreste zniknęła właśnie w Tybecie? Może dlatego Adrien uczy się chińskiego i może dlatego w sejfie jest bilet do Tybetu? Nie da się wykluczyć teorii, że Gabriel planuje odnaleźć swoją żonę przy pomocy Adrien'a, który będzie mógł się porozumieć z innymi przy pomocy swojego chińskiego. Jeśli to byłaby prawda, to rodzi to również kilka innych pytań...

Czy zniknięcie mamy Adrien'a było powiązane z błędem, o którym wspominał Mistrz Fu w odcinku ,,Origins"?

Kiedy Wayzz miał swoje obawy o nowych bohaterów, Mistrz Fu był pewien, że nie popełni kolejnego błędu. Jednak co takiego się stało i czym był ten błąd?

Czy Mistrz Fu pochodzi z Tybetu? Czy Miracula były tam stworzone?

Może odkryjemy to w następnych sezonach...

Skoro Gabriel miał Miraculous Pawia, dlaczego go nie użył?

Może Miraculous Pawia w sejfie nie jest prawdziwy, tylko podrobiony tak jak Lili?  Może Pani Agreste ma prawdziwy przy sobie? Albo miraculous Pawia jest słabszy niż Motyla/Ćmy?
Lub nie tyle co słabszy, lub po prostu nie daje możliwości kontrolowania innych? ( zakładając, że Gabriel to Władca Ciem! )


A jakie są wasze opinie na ten temat? Czy sądzicie, że to możliwa teoria? A może odbiega w zupełności od głównego wątku serialu?


4 komentarze:

  1. A dlaczego akurat rodzina Marinette pochodzi akurat z Chin?
    Czekaj... Może Adrien będzie uczył Mari przed jej wyjazdem do Chin (Biedronka w Szanghaju)?
    to było by słodkie :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Zawsze myślałam, że chiński jest po prostu przydatnym językiem i coraz częściej się go uczy. Ale to by w sumie miało sens - jeśli w Tybecie jest coś ważnego ojciec Adriena mógłby chcieć, aby syn mówił po tym języku. Dobra teoria.

    OdpowiedzUsuń