mnie nie widać! yay!

wtorek, 20 grudnia 2016

Biedronkowe Teorie#20 Dlaczego Biedronka..


Miracula nie zostały przecież stworzone do złych celów, prawda?  Ktoś kto je stworzył nie mógł wiedzieć, że nadejdzie dzień, w którym Władca Ciem użyje mocy jednego z nich by stworzyć armię złoczyńców. W takim wypadku moc neutralizowania Akum byłaby po prostu zbędna. Więc dlaczego nasza protagonistka ją posiada..?Jedną z pierwszych teorii jaka wpadła mi do głowy jest to, że Biedronka ma możliwość 'oczyszczenia' jakiejkolwiek złej mocy, ( niekoniecznie tylko akumy ) może to być coś zupełnie innego. Niekoniecznie chcę wierzyć w tą teorię chociażby dlatego, że niektóre przedmioty nie zmieściłyby się do yoyo Biedry. Wydaje się ono specjalnie dopasowane do Akum. No dobrze, ale zatem jaka jest inna możliwość?

Drugą opcją jest to, że twórca Miraculii domyślili się, iż ktoś może je wykorzystać do zła i ( jako środek bezpieczeństwa ) dać każdemu z Miraculi umiejętność neutralizowania mocy jednego z pozostałych. Dzięki czemu, jeśli któryś właściciel Miracula stałby się zły, inny Miraculous byłby w stanie go powstrzymać.
Możliwe, że Mistrz Fu ma umiejętność zneutralizowania ,,Szczęśliwego Trafu" Biedronki?  A może moc miracula pawia może zneutralizować ,,Kotaklizm'' Czarnego Kota? Jest również możliwe, iż Kot może skontrować moce Pszczoły..

To mogłoby wyjaśnić również dlaczego Gabriel ( jeśli jest Władcą Ciem! ) użył miracula motyla, a nie pawia, który znajduje się w jego sejfie. ( Oczywiście możemy się domyślać, że może go tam trzymać tylko z uwagi, że należał do jego żony, ale dziś nie o tym..) Odkąd Akuma może być tylko zneutralizowana przez Biedronkę, Mistrz Fu postanowił dać Marinette właśnie kolczyki, a nie coś innego działającego przeciwko np. Pawiu. 

Taka teoria dałaby również całkiem dobry pomysł na drużynę zbudowaną z 7 herosów. Tworzyłoby to takie kółko ochrony, dzięki czemu członkowie drużyny musieliby polegać na sobie nawzajem i zniechęcało zarazem jakiegoś bohatera od zdrady drużyny.


Może po prostu za dużo o tym myślę, ale uważam tą teorię za możliwą. Czekam również na wasze opinie na ten temat. Dodatkowo, pozwolę zadać sobie pytanie: Czemu Biedronka ma dwie moce, a Czarny Kot tylko jedną? Czy nie czyni ją to wtedy najbardziej wyróżniającą się postacią w serialu? Moim zdaniem powinni być na równi, w końcu są yin&yang..

12 komentarzy:

 1. Powiem tak: nie oglądałam jeszcze Miraculous, ale się wypowiem w jednej kwestii: otóż piszesz "Czemu Biedronka ma dwie moce, a Czarny Kot tylko jedną? Czy nie czyni ją to wtedy najbardziej wyróżniającą się postacią w serialu? Moim zdaniem powinni być na równi [...]"
  Zwykle jak są jakieś seriale animowany przeznaczone głównie dla osób płci żeńskiej,to tam często kobitki są wywyższane, a mężczyźni som tam gorsi. W końcu wśród młodszych fanek sprzeda się więcej bajerów z Biedronką, bo to kobieta w końcu, a nie z Kotełem, bo to płeć "brzydka".
  PS: Adrien jest brzydki :v.
  PS 2:Czy ktoś mnie przekona do obejrzenia Miraculous? Bo coś nie za bardzo mam ochotę. Proszę, rzuććie tu jakimiś argumentami, bym znalazła czas i obejrzała chociaż pierwszy odcinek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż jeśli chodzi o bajery z serialu to myślę, że podobna ich ilość sprzedałaby się i z Kotem. Mimo wszystko ma on też duże uwielbienie w fandomie, a jego historia ( przynajmniej według mnie ) wydaje się o wiele ciekawsza. Większość na jego temat zostało owiane tajemnicą, więc kto wie? Może nadal ma jakąś moc o której nawet sam nie wie?
   Jeśli chcesz żeby przekonać cię do obejrzenia serialu, to sprawa jest bardzo prosta. To jedna z lepszych bajek, w dodatku grafika jest jedną z lepszych. Co prawda serial może nie każdemu przypaść do gustu (jak powiedział sam autor, jest głownie skierowany do młodszej grupy wiekowej) ale bywa, że nawet starszym się spodoba. Moim zdaniem najbardziej zachęcającym wątkiem w serialu jest wątek miłosny. Można się uśmiać,a czasami załamać (szczególnie jak bohaterowie siebie nie rozpoznają, mimo że to takie oczywiste..) Więc nie ważne czy masz pięć czy siedemnaście lat, serial ma w sobie coś co po prosu sprawi, że go polubisz.

   Usuń
  2. Dzięki za argumenty.
   Obejrzę sobie w łikend.

   Usuń
  3. hmmmmmmm a według mnie bajery z kotełem lepiej się sprzedają

   Usuń
  4. Mówiąc o bajerach, miałam na myśli zabawki i te inne przeznaczone dla dziewczynek w wieku 6-10 lat.
   Bajery z Kotełem na pewno też dobrze się sprzedają, ale pewnie głównie wśród starszej widowni. A zwykle bardziej się skupia na tych młodszych.
   Jak jestem wśród dzieci w wieku 6-10 lat, to wszystkie dziewczynki proszą mnie o naysowanie im Biedronki. Ciągle też o niej gadają, a Adriena-Koteła mają gdzieś. Jedna ma nawet podkoszulek z Marinette (tak się nazywa ta Biedronka?).
   Stąd się wzięła moja teoria o nierównouprawnieniu kotów i biedronek w celach komercyjnych.
   A, i mam jeszcze pytanie: lepiej jest obejrzeć Miraculous z dubbingiem polskim, angielskim czy francuskim?

   Usuń
  5. Polski dubbing nie przypadł mi do gustu..Angielski jest okej, ale ja wolę oglądać z dubbingiem francuskim + napisy :)

   Usuń
  6. to prawda według mnie w polskim za dużo zmieniają

   Usuń
  7. hej, Viqu potrzebujesz kogoś do pomocy?

   Usuń
  8. Hm..ostatnio rozmyślałam nad rekrutacją na redaktora :) jeszcze się zobaczy

   Usuń