mnie nie widać! yay!

wtorek, 1 września 2020

To już 5 lat Miraculum!

 

Sto lat, sto lat, niech żyją żyją nam... a potem kolejne 8 żyć!
 
Tak tak, kochani, to już 5 lat! 1 września 2015 został wyemitowany pierwszy odcinek Miraculum! Przez te wszystkie lata doczekaliśmy się 3 sezonów, i na pewno będą następne, a pamiętajmy, że w tym roku czekają nas jeszcze 2 odcinki specjalne! 
Z tej okazji Miraculous World Network przygotowało krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń związanych z Miraculous: Tales of Ladybug and Cat Noir!


5 września2012 roku został opublikowany dobrze nam znany klip Ladybug PV (dane z serwisu YouTube wskazują, że został on wrzucony już 26 sierpnia), utrzymany w konwencji animacji 2D i bardziej przypominający anime niż obecny serial. Napis na końcu sugerował, że serial nadejdzie wkrótce, jednak... musieliśmy czekać na niego jeszcze 3 lata!


Ostatecznie jednak, premiera odbyła się 1 września 2015 roku na kanale EBS w Korei Południowej. Miesiąc później, bo 19 października 2015, odbyła się premiera europejska na francuskim kanale TF1. W Polsce mieliśmy dwie "premiery" - 6 grudnia 2015 odbył się pokaz przedpremierowy, natomiast oficjalna premiera wypadła na 8 lutego 2016. Serial był promowany przez piosenkę tytułową, w polskiej wersji wykonaną przez Lanberry oraz Kubę Jurzyka.
 

Następnie nadszedł tylko rozkwit serii, po tym jak została ona dobrze odebrana zarówno przez młodszych, jak i nieco starszych widzów. Już 20 listopada 2015 został potwierdzony sezon 2, początkowo planowany na maj 2017, jednak z powodu różnych zawirowań, premiera odbyła się 26 października 2017, a w Polsce 12 marca 2018.
 


Wcześniej jednak został wyemitowany odcinek świąteczny - 11 grudnia 2016 we Francji, rok później, 6 grudnia 2017 w Polsce.

Na sezon 3 czekaliśmy do 14 kwietnia 2019, a w Polsce aż do 4 listopada tegoż roku.


i tak oto 6 grudnia zeszłego roku zamknęliśmy sezon trzeci w Polsce. Wiele ma jeszcze nadejść, więc... nie zatrzymujemy się! Na 26 września 2020 planowany jest ponad 50-minutowy odcinek specjalny Miraculous: New York, a w okolicach świąt następny - Miraculous Shanghai! Poza tym, premiera sezonu 4 planowana jest w 2021 roku, Thomas Astruc potwierdził co najmniej 5 sezonów (poza tym wspomniał, że dopóki będzie fanbase, serial będzie powstawał!), a w produkcji jest jeszcze film pełnometrażowy!

Poza tym, jak dotąd powstały 2 oficjalne covery motywu głównego, śpiewane przez Laurę Marano oraz duet Lou & Lenni-Kim. 

Jeśli zerkniecie sobie na poniższą grafikę, zobaczycie uproszczony timeline rozwoju naszego serialu i jego bohaterów!

 

Pozostaje mi życzyć Wam wszystkiego Miraculowego na kolejne 5, 10, 15 lat serialu, i oby jak najdłużej! ^.^ 
3 komentarze:

A ta Akuma powiedziała mi, że...