mnie nie widać! yay!

czwartek, 18 sierpnia 2016

Kim jest Władca Ciem?..Biedronkowe Teorie#9


Władca Ciem, każdy ma teorie na jego temat.
Jednak najbardziej kojarzy się on z ojcem Adrien'a/Czarnego Kota.
Ale czy Gabriel Agreste naprawdę jest Władcą Ciem?  Moim zdaniem tak, a poniżej przedstawię wam kilka dowodów, które utwierdzają tę teorie na pierwszym miejscu.
Dzisiejszy post będzie należał do tych dłuższych, dlatego polecam sobie kupić popcorn i otworzyć colę, żeby wam nie uschło w gardle od natłoku informacji.

Zacznijmy od podstaw, w Odcinku "Origins" zostaje rozwiana wątpliwość skąd oraz czym są Miracula oraz przedstawiono w jaki sposób dostał je Adrien i Marinette.
Co do Władcy Ciem, wiemy że znalazł on Nooroo i wykorzystuje jego moc do zła, by zyskać najpotężniejsze Miracula Kota i Biedronki. Nie podano jednak powodu, dla którego są one mu potrzebne. Chwilę potem widać jednak coś na kształt wisiorka ze zdjęciem Matki Adrien'a w środku, a wygląda to tak :

Jeden z pierwszych dowodów, który potwierdza ową teorię.
Nie miałabym szczerze pojęcia, dlaczego (jeśli nie byłby to Ojciec Adrien'a) ktokolwiek posiadałby zdjęcie Pani Agreste. Zobaczmy kolejne kilka sekund filmu..


Tutaj już wyraźnie widać, że posiadają taki sam pierścionek w dodatku na tym samym palcu.
Z odcinka "Origins" wiemy też jakie rysy twarzy może posiadać Władca Ciem.
Co więcej, w "Ladybug PV", starej koncepcji serialu, widać Ojca Adrien'a w otoczeniu złoczyńców (konkretnie koło Mim'a, którego widzieliśmy już w 1 sezonie) 


Nie wiem czy sam z siebie chciałby przebywać w takim towarzystwie..
Z tego co się domyśliłam, to on miał i nadal może być Władcą Ciem, co ukazują rysy twarzy, na zdjęciu poniżej.Ten pierwszy obrazek pochodzi z "Ladybug PV", natomiast drugi już z teraźniejszej wersji serialu Miraculous.

 Być może drużyna ZAGTOON wcale nie zrezygnowała z pomysłu.
Pamiętajmy również, że nie możemy być na 100% pewni.
"Ladybug PV" było wiele razy ulepszane skoro trailer jest z 2012 roku, a nowa koncepcja ukazana została w 2015 roku.

Mimo wszystko to nie są wszystkie dowody dotyczące tej teorii.
Jest naprawdę sporo, jednak kiedy chciałabym każdy z nich przedstawić, mogłoby to naprawdę zająć dużo czasu. Ale..

Czy Gabriel naprawdę może być Władcą Ciem?W odcinku "Jackady" również jest kilka kluczowych scen, w których Gabriel zachowuje się strasznie dziwnie.  W momencie kiedy jego dom jest oblężony przez "zaakumowanych" ( tak pozwolę ich sobie nazwać ) Gabriel zwraca szczególną uwagę na Miraculous Biedronki, a pod koniec odcinka na Miraculous Czarnego Kota. Co więcej kiedy po raz pierwszy zwrócił uwagę na to, że ma syna od razu zainteresował się pierścionkiem.

Jak na razie wszystko wskazuje na Gabriela, jednak czy naprawdę nim jest?
Może to tylko zagrywka ze strony twórców serialu?

Na obecną chwilę możemy tylko tworzyć teorie na ten temat, jednak w sezonie 2 mamy dowiedzieć się szczegółowej historii o Mamie Adrien'a, która może nas przybliżyć do tożsamości Władcy Ciem.
Dlatego..musimy cierpliwie czekać, choć muszę przyznać, że mi to ciężko wychodzi..


6 komentarzy:

 1. PIERWSZY
  Adrien - Luke Skywalker
  Tata Adriena - wiadomo ;)
  Ach, te Gwiezdne Wojny

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepszy dowod na to, ze ojciec Adrien'a to wladca ciem, to fakt, ze tylko w odcinku "Simon Says" nie widzimy jak wladca ciem zamyka swoje okno? Dlaczego? Bo ojciec Adriena jest wtedy na dachu studia filmowego, zamiast w swoim domu :-D

  OdpowiedzUsuń